ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗΣ ΓΙΑΝΝΙΤΣΩΝ

Εισαγωγή
Εγγραφή-τμήματα
Πρόγραμμα
Διδακτικό προσωπικό
Για την κολύμβηση...
Αγώνες-εκδηλώσεις

 

 

 

 

 

Την Κυριακή 3 Μαρτίου ο Ναυτικός Αθλητικός Σύλλογος Ημαθίας διοργάνωσε στο ιδιωτικό κλειστό

κολυμβητήριο Βέροιας ΄΄Ναυτίλος΄΄Φιλική Κολυμβητική Ημερίδα Ακαδημιών για παιδιά από 7 έως 10 ετών.

Στους αγώνες συμμετείχαν ο Ναυτικός Αθλητικός Σύλλογος Ημαθίας, ο Άρης Θεσσαλονίκης, ο Άλμπατρος

Θεσσαλονίκης, ο Ναυτικός όμιλος Αλεξάνδρειας  και Ακαδημία κολύμβησης Γιαννιτσών  (περίπου 200 παιδιά)

 

Η Ακαδημία κολύμβησης Γιαννιτσών συμμετείχε  στους αγώνες με 4 κολυμβητές και 3 κολυμβήτριες

 

Τις καλύτερες επιδόσεις πέτυχαν η Δημητριάδου Μαρία 2η θέση στο αγώνισμα 50μ ελεύθερο ανάμεσα σε 18

αντιπάλους, ο Κολοκοτρώνης Δημήτρης 4η θέση στο αγώνισμα 50μ ελεύθερο ανάμεσα σε 11 αντιπάλους

και ο Παπαδήμας Δημήτρης 4η θέση στο αγώνισμα 50μ ύπτιο ανάμεσα σε 11 αντιπάλους

 

Αναλυτικά τα αποτελέσματα και οι επιδόσεις των μικρών μας κολυμβητών :

 

1

ΠΑΠΑΔΗΜΑΣ

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

2002

50 ΕΛΕΥΘΕΡΟ (52,06) 8η θέση

50 ΥΠΤΙΟ (57,87) 4η θέση

2

ΧΑΧΑΜΙΔΟΥ

ΕΛΕΝΗ

2003

50 ΕΛΕΥΘΕΡΟ (1,05,07) 16η θέση

50 ΥΠΤΙΟ (1,07,24) 14η θέση

3

ΘΕΟΦΙΛΟΥ

ΝΙΚΟΛΑΣ

2003

50 ΕΛΕΥΘΕΡΟ (1,01,53) 11η θέση

50 ΥΠΤΙΟ  (1,10,52) 11η θέση

4

ΠΙΤΤΑΣ

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

2003

50 ΕΛΕΥΘΕΡΟ (51,01) 9η θέση

50 ΥΠΤΙΟ (1,03,80) 6η θέση

5

ΤΣΑΚΙΡΙΔΟΥ

ΓΕΩΡΓΙΑ

2004

50 ΕΛΕΥΘΕΡΟ (1,04,04) 15η θέση

50 ΥΠΤΙΟ (1,39,79) 18η θέση

6

ΔΗΜΗΤΡΙΑΔΟΥ

ΜΑΡΙΑ

2004

50 ΕΛΕΥΘΕΡΟ (44,97) 2η θέση

50 ΥΠΤΙΟ (55,87) 5η θέση

7

ΚΟΛΟΚΟΤΡΩΝΗΣ

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

2004

50 ΕΛΕΥΘΕΡΟ (49,05) 4η θέση

50 ΥΠΤΙΟ (59,61) 6η θέση

 


 

Την Κυριακή 3 Φεβρουαρίου 2013 η Κολυμβητική Ακαδημία ΝΑΟΥΣΑ στα πλαίσια της προσπάθειας

ανάπτυξης και προώθησης της κολύμβησης διοργάνωσε στο κλειστό κολυμβητήριο Νάουσας,

Φιλική Χειμερινή Ημερίδα Ακαδημιών και νέων Προαγωνιστικών για παιδιά από 6 έως 12 ετών.

 

Στους αγώνες συμμετείχαν η Κολυμβητική Ακαδημία Νάουσας, ο Ναυτικός Αθλητικός Σύλλογος Ημαθίας,

η ακαδημία κολύμβησης Αστέρια Θεσσαλονίκης, τα Δελφίνια Πτολεμαΐδας και η Ακαδημία

κολύμβησης Γιαννιτσών συνολικά περίπου 250 παιδιά.

 

    

 

Η Ακαδημία κολύμβησης Γιαννιτσών συμμετείχε  στους αγώνες με 10 κολυμβητές και 6 κολυμβήτριες .

και κατέλαβε 1 πρώτη θέση (χρυσό μετάλλιο), 7 δεύτερες (ασημένια μετάλλια) και 9 τρίτες (χάλκινα μετάλλια) 

 

Όλα τα παιδιά τα πήγαν πολύ καλά μείωσαν τους χρόνους τους και αξίζουν συγχαρητήρια.

 

Αναλυτικά τα αποτελέσματα και οι επιδόσεις των μικρών μας κολυμβητών :

 

1

ΓΩΓΟΔΩΝΗ

ΜΑΡΙΑ

2000

 

50 ΥΠΤΙΟ (59,51) 2η θέση

2

ΣΤΕΦΑΝΙΔΗΣ

ΙΟΡΔΑΝΗΣ

2001

50 ΕΛΕΥΘΕΡΟ (57,90) 4η θέση

50 ΠΡΟΣΘΙΟ (1,16,46) 3η θέση

3

ΓΚΟΛΦΟΥ

ΜΑΡΙΑΝΝΑ

2002

50 ΕΛΕΥΘΕΡΟ (45,85) 1η θέση

50 ΥΠΤΙΟ (55,47) 3η θέση

4

ΚΑΡΑΒΕΛΑ

ΔΕΣΠΟΙΝΑ

2002

50 ΕΛΕΥΘΕΡΟ (46,50) 2η θέση

50 ΥΠΤΙΟ (54,23) 2η θέση

5

ΚΑΜΤΣΗΣ

ΤΡΑΙΑΝΟΣ

2002

50 ΕΛΕΥΘΕΡΟ (37,34) 2η θέση

50 ΥΠΤΙΟ (47,70) 2η θέση

6

ΛΑΓΟΜΑΤΗΣ

ΝΙΚΟΣ

2002

50 ΕΛΕΥΘΕΡΟ (40,78) 3η θέση

50 ΥΠΤΙΟ (52,65) 3η θέση

7

ΠΑΠΑΔΗΜΑΣ

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

2002

50 ΕΛΕΥΘΕΡΟ (57,06) 5η θέση

50 ΥΠΤΙΟ (1,00,98) 4η θέση

8

ΚΟΚΑΛΗΣ

ΘΑΝΟΣ

2002

50 ΕΛΕΥΘΕΡΟ (1,02,03) 7η θέση

50 ΥΠΤΙΟ (1,17,79) 7η θέση

9

ΧΑΧΑΜΙΔΟΥ

ΕΛΕΝΗ

2003

50 ΕΛΕΥΘΕΡΟ (1,04,46) 3η θέση

50 ΥΠΤΙΟ (1,15,78) 3η θέση

10

ΘΕΟΦΙΛΟΥ

ΝΙΚΟΛΑΣ

2003

50 ΕΛΕΥΘΕΡΟ (1,02,79) 2η θέση

50 ΠΡΟΣΘΙΟ (1,20,09) 4η θέση

11

ΤΣΑΚΙΡΙΔΟΥ

ΓΕΩΡΓΙΑ

2004

50 ΕΛΕΥΘΕΡΟ (1,01,29) 7η θέση

50 ΥΠΤΙΟ (1,17,58) 13η θέση

12

ΔΗΜΗΤΡΙΑΔΟΥ

ΜΑΡΙΑ

2004

50 ΕΛΕΥΘΕΡΟ (45,54) 2η θέση

50 ΥΠΤΙΟ (51,46) 3η θέση

13

ΚΟΛΟΚΟΤΡΩΝΗΣ

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

2004

50 ΕΛΕΥΘΕΡΟ (48,08) 5η θέση

50 ΥΠΤΙΟ (1,05,94) 6η θέση

14

ΖΑΡΟΓΟΥΛΙΔΗΣ

ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ

2004

50 ΕΛΕΥΘΕΡΟ (1,00,52) 9η θέση

50 ΥΠΤΙΟ (1,09,46) 10η θέση

15

ΧΑΤΖΗΣ

ΒΑΣΙΛΗΣ

2004

50 ΠΟΔΙΑ ΕΛΕΥΘΕΡΟ (2,21,12) 12η θέση

 

16

ΖΑΡΟΓΟΥΛΙΔΗΣ

ΚΩΝ/ΝΟΣ

2006

50 ΠΟΔΙΑ ΕΛΕΥΘΕΡΟ (1,12,20) 3η θέση

50 ΠΟΔΙΑ ΥΠΤΙΟ (1,33,38) 3η θέση

 


Το Σάββατο 9 και την Κυριακή 10 Ιουνίου 2012 πραγματοποιήθηκαν οι επίσημοι θερινοί αγώνες 

προαγωνιστικών κατηγοριών Κεντροδυτικής Μακεδονίας στο κλειστό κολυμβητήριο της Νάουσας.

Οι αγώνες αυτοί διοργανώνονται κάθε χρόνο από την Κολυμβητική Ομοσπονδία Ελλάδος.

Στους αγώνες συμμετείχαν σύλλογοι από την Κοζάνη, τα Γρεβενά, την Κατερίνη, την Βέροια, την Νάουσα,

την Πτολεμαΐδα, και τις Σέρρες. Συνολικά συμμετείχαν 12 σύλλογοι με πάνω από 350 παιδιά.

 

 

Τα Γιαννιτσά εκπροσώπησε η Ακαδημία Κολύμβησης Γιαννιτσών που συμμετείχε στους αγώνες  με τους:

Kάμτση Τραϊανό, Ταρνανίδη Νικο, Λαγομάτη Νικο, Γκόλφου Μαριάννα και Παπαδημητρίου Αναστασια.

Όλα τα παιδιά τα πήγαν πολύ καλά και αξίζουν συγχαρητήρια μιας και έδωσαν τον καλύτερο τους εαυτό.

Την καλύτερη επίδοση από όλους πέτυχε ο Κάμτσης Τραϊανός που πήρε την 4η θέση στο αγώνισμα

50μ ελεύθερο με χρόνο 38,13 ανάμεσα σε 28 αθλητές.

 


 

Το Σάββατο12 Μαΐου 2012 ο Ναυτικός αθλητικός σύλλογος Ημαθίας διοργάνωσε φιλική κολυμβητική ημερίδα

στη Βέροια  για παιδιά 7-10 ετών στο κολυμβητήριο Ναυτίλος στη Βέροια.

 

 

 

Στους αγώνες συμμετείχαν ο Ναυτικός Αθλητικός Σύλλογος Ημαθίας, ο Ηρακλής Θεσσαλονίκης και η

Ακαδημία κολύμβησης Γιαννιτσών συνολικά περίπου 100 παιδιά.

Η Ακαδημία κολύμβησης Γιαννιτσών συμμετείχε  στους αγώνες με 14 παιδιά (9 κολυμβητές και 5 κολυμβήτριες )

και κατέλαβε 4 πρώτες θέσεις(χρυσά μετάλλια), 5 δεύτερες (ασημένια μετάλλια) και 4 τρίτες (χάλκινα μετάλλια) 

 

Αναλυτικά τα παιδιά που συμμετείχαν στους αγώνες ήταν:

Γκόλφου Μαριάννα (1η θέση στο αγώνισμα 50μετρα ελεύθερο και 3η θέση στο αγώνισμα 100μετρα ελεύθερο)

Καραβέλλα Δέσποινα (2η θέση στο αγώνισμα 50μετρα ελεύθερο)

Παπαδημητρίου Αναστασία (3η θέση στο αγώνισμα 50μετρα ελεύθερο)

Κάμτσης Τραϊανός (1η θέση στο αγώνισμα 50μετρα ελεύθερο, 2η θέση στο αγώνισμα 100μετρα ελεύθερο)

Ταρνανίδης Νίκος  (2η θέση στο αγώνισμα 50μετρα ελεύθερο, 2η θέση στο αγώνισμα 50μετρα ύπτιο και

1η θέση στο αγώνισμα 50μετρα πεταλούδα)

Λαγομάτης Νίκος (3η θέση στο αγώνισμα 50μετρα ελεύθερο)

Χατζόπουλος Αντώνης (1η θέση στο αγώνισμα 50μετρα ύπτιο)

Κολοκοτρώνης Δημήτρης (2η θέση στο αγώνισμα 50μετρα ύπτιο, 3η θέση στο αγώνισμα 50μετρα πεταλούδα)

Γκιργκινούδης Δημοσθένης

Πίττας Δημήτρης

Ποιμενίδης Ανέστης

Γκίση Έλενα

Σιδηροπούλου Ιοκάστη

Ζαρογούλιδης Αριστοτέλης 

 


 

Το Σάββατο 24 Μαρτίου 2012 ο κολυμβητικός σύλλογος ΄΄Δελφίνια΄΄ Πτολεμαΐδας διοργάνωσε φιλική

κολυμβητική ημερίδα στην Πτολεμαΐδα  για παιδιά 7-12 ετών στο Δημοτικό κολυμβητήριο Πτολεμαΐδας.

 

 

 

Στους αγώνες συμμετείχαν σύλλογοι από τη Βέροια τη Νάουσα τα Γρεβενά την Κοζάνη την Πτολεμαΐδα καθώς

και η  Ακαδημία κολύμβησης Γιαννιτσών. (συνολικά περίπου 350 παιδιά)

 

 

Αναλυτικά οι κολυμβητές που συμμετείχαν στους αγώνες ήταν:

Ταρνανίδης Νίκος (50μ ελεύθερο, 3η θέση χάλκινο μετάλλιο και 50μ ύπτιο, 2η θέση ασημένιο μετάλλιο)

Κάμτσης Τραϊανός (50μ ελεύθερο, 2η θέση, ασημένιο  μετάλλιο)

Γκόλφου Μαριάννα (50μ ελεύθερο, 3η θέση χάλκινο μετάλλιο)

Χατζόπουλος Αντώνης

Λέντζου Τατιάνα

Καραβέλλα Δέσποινα

Γογοδώνη Μαρία

Πίττας Δημήτρης

Λαγομάτης Νίκος

Κολοκοτρώνης Δημήτρης

Πίττα Κωνσταντίνα

Παπαδημητρίου Αναστασία

Γκίση Έλενα

 

 

Την Κυριακή 18 Νοεμβρίου 2011 ο Ναυτικός αθλητικός σύλλογος Ημαθίας διοργάνωσε φιλική

κολυμβητική ημερίδα στη Βέροια  για παιδιά 7-12 ετών στο κολυμβητήριο Ναυτίλος στη Βέροια.

Στους αγώνες συμμετείχαν ο Ναυτικός Αθλητικός Σύλλογος Ημαθίας, ο Κολυμβητικός όμιλος

Καλαμαριάς και η Ακαδημία κολύμβησης Γιαννιτσών συνολικά περίπου 100 παιδιά.

Η Ακαδημία κολύμβησης Γιαννιτσών συμμετείχε  στους αγώνες με 15 παιδιά (7 κολυμβητές και

8 κολυμβήτριες )και κατέλαβε 7 πρώτες θέσεις(χρυσά μετάλλια), 4 δεύτερες (ασημένια μετάλλια)

και 4 τρίτες (χάλκινα μετάλλια) 

 

 

Αναλυτικά οι κολυμβητές που συμμετείχαν στους αγώνες ήταν:

Χατζόπουλος Αντώνης (25μ ελεύθερο, 1η θέση χρυσό μετάλλιο και 25μ ύπτιο, 1η θέση χρυσό μετάλλιο)

Δημητριάδου Μαρία (25μ ελεύθερο, 1η θέση, χρυσό μετάλλιο και 25μ ύπτιο, 1η θέση χρυσό μετάλλιο)

Κάμτσης Τραϊανός (50μ ελεύθερο, 1η θέση, χρυσό μετάλλιο και 25μ ύπτιο,  3η θέση, χάλκινο μετάλλιο)

Φράγκου Ευαγγελία (25μ ελεύθερο, 2η θέση ασημένιο μετάλλιο και 25μ ύπτιο, 1η θέση χρυσό μετάλλιο)

Ταρνανίδης Νίκος (50μ ελεύθερο, 3η θέση χάλκινο μετάλλιο και 50μ ύπτιο, 2η θέση, ασημένιο μετάλλιο)

Λέντζου Τατιάνα (25μ ελεύθερο, 1η θέση, χρυσό μετάλλιο)

Κατσανοπούλου Κων/να (25μ ύπτιο, 2η θέση ασημένιο μετάλλιο)

Καραβέλλα Δέσποινα (25μ ελεύθερο, 2η θέση ασημένιο μετάλλιο)

Γογοδώνη Μαρία (25μ ελεύθερο,  3η θέση, χάλκινο μετάλλιο)

Πίττας Δημήτρης (25μ ύπτιο,  3η θέση, χάλκινο μετάλλιο)

Λαγομάτης Νίκος

Γκόλφου Μαριάννα

Σιδηροπούλου Ιοκάστη

Γκιργκινούδης Δημοσθένης

Ποιμενίδης Ανέστης

   

 

Στο αγώνισμα της σκυταλοδρομίας 4Χ50 ελεύθερο τα Γιαννιτσά  κατέλαβαν την πρώτη θέση η

Καλαμαριά την δεύτερη και η Βέροια την τρίτη.

Για τα Γιαννιτσά αγωνίστηκαν οι: Κάμτσης Τραϊανός,  Χατζόπουλος Αντώνης, Λαγομάτης Νίκος

και Ταρνανίδης Νίκος 

 


 

Την Κυριακή 6 Νοεμβρίου 2011 ο Ναυτικός αθλητικός σύλλογος Ημαθίας διοργάνωσε φιλική

 κολυμβητική ημερίδα στη Βέροια  για παιδιά 8-9 και 10 ετών στο κολυμβητήριο Ναυτίλος στη Βέροια.  

Στους αγώνες συμμετείχαν ο Ναυτικός Αθλητικός Σύλλογος Ημαθίας, ο Α.Σ. Νηρέας Βέροιας,

τα Δελφίνια Πτολεμαΐδας και η Ακαδημία κολύμβησης Γιαννιτσών συνολικά περίπου 200 παιδιά. 

 

   

 

Η Ακαδημία κολύμβησης Γιαννιτσών συμμετείχε  στους αγώνες με 4 κολυμβητές και 3 κολυμβήτριες .

Την καλύτερη επίδοση στους αγώνες πέτυχε ο Κολοκοτρώνης Δημήτρης στο αγώνισμα 50μ

ελεύθερο όπου κατέλαβε την Τρίτη θέση (χάλκινο μετάλλιο)

 

   

 

Το Σάββατο 19 Φεβρουαρίου 2011 έγιναν Διασυλλογικοί Κολυμβητικοί Αγώνες στην Έδεσσα για

παιδιά 7- 8 και 9 ετών.

Τους  αγώνες  διοργάνωσε η Ένωση κολύμβησης Έδεσσας  και συμμετείχαν κολυμβητικοί σύλλογοι

από την Κοζάνη την Έδεσσα και τα Γιαννιτσά.

Από τα Γιαννιτσά  η Ακαδημία Κολύμβησης Γιαννιτσών συμμετείχε στους αγώνες με 9 κολυμβητές.

Τα παιδιά από τα Γιαννιτσά κατέλαβαν 2 δεύτερες θέσεις (ασημένια μετάλλια)  και

3 τρίτες θέσεις (χάλκινα μετάλλια)

 

 

Αναλυτικά οι κολυμβητές που συμμετείχαν στους αγώνες ήταν:

Μπόζος Στέλιος (25μ πεταλούδα, 3η θέση, χάλκινο μετάλλιο)

Ταρνανίδης Νίκος (25μ πεταλούδα, 2η θέση ασημένιο μετάλλιο)

Κάμτσης Τραϊανός

Λαγομάτης Νίκος

Στέφα Ράνια (25μ πεταλούδα, 3η θέση, χάλκινο μετάλλιο)

Φράγκου Ευαγγελία

Κολοκοτρώνης Δημήτρης (25μ ελεύθερο, 2η θέση ασημένιο μετάλλιο και 25μ ύπτιο, 3η θέση, χάλκινο μετάλλιο)

Ταρνανίδης Γαβριήλ

Χατζόπουλος Αντώνης